TurkNet Logo

Turknet sosyal medya adresi

@TurkNetADSL

Turknet sosyal medya destek adresi

@TurkNetDestek

 

Turknet nedir / kimdir?

Şirket tarihi

1996 yılında NetOne Telekom adıyla, kurumlara internet erişimi sağlamak amacıyla yola çıktık. 2002’de kurumsal pazara IP, MPLS, VPN hizmeti sağlayan ilk operatör bizdik. 2007’de fiber kablo yatırımları için altyapı lisansımızı aldık. Aynı yıl Veri Akışı Erişimi (VAE) üzerinden ADSL ve G.SHDSL hizmetleri sunan ilk operatör olduk. Yine bu yıl içinde Sabancı Telekom’dan Turk.net markasını satın alarak, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. ünvanını aldık.  2009’da Türkiye’nin ilk veri merkezini kuran ve işleten SATKO Telekom Oteli’ni satın alarak, Telekom Odaklı Veri Merkezi’ni bünyemize kattık. 2010 yılında TurkNet Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) kapsamında Türk Telekom santrallerine kendi altyapımızı kurmaya başladık. 2015’te Online Satış Kanalımızı açtık ve interneti internetten satmaya başladık. 2016’da taahhütsüz Özgür İletişim paketimizi piyasaya sunarak sektöre yeni bir bakış açısı getirdik. Yine aynı yıl YAPA üzerinden kendi cihazlarımızla hizmet verdiğimiz müşteri sayımız 30 bini geçti.

Bugün, bireylere ve işletmelere, kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, internet, telefon, internet, IP MPLS VPN (özel sanal ağ), veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunuyoruz. Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil telekom operatörüyüz. Yaygın ve yüksek kapasiteli ulusal veri omurgamız ile ülkemizin her bölgesindeki kişi ve kurumlara yüksek kalite ve güvenilirlikle hizmet veriyoruz. Türkiye’nin En Büyük 100 Bilişim Şirketi arasındayız, yerel, ulusal ve uluslararası bağlantıları için büyük ölçekli fiber optik kablo tesis yatırımları gerçekleştirdik ve bu yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz.

TurkNet olarak verdiğiniz tüm hizmetler nelerdir?

Türkiye’nin en köklü, yeni nesil alternatif telekom operatörlerinden biri olarak bireysel ve kurumsal müşterilerimize tüm iletişim alanlarında hizmet veriyoruz. İnternet ve telefon hizmetimizin yanında MPLS VPN, bulut, veri merkezi, barındırma, web adresi tescil ve yedekleme hizmetleri sunuyoruz. İstanbul Gayrettepe’de %99,99 Hizmet Seviyesi Garantisi’ne sahip veri merkezimiz bulunuyor.

Özgür İletişim Paketi

Ne İçeriyor?

Özgür İletişim paketimiz aktif altyapımız dahilinde olan bölgelerde

  • 100 Mbps’e kadar, aktif altyapımız dışında kalan bölgelerde ise 35 Mbps’e kadar,
  • AKN’siz ve gerçek limitsiz internet hizmeti,
  • Her yöne ayda 1.000 dakika telefon hizmetini

bir arada taahhütsüz olarak ayda sadece 64.99 TL’ye sunar.

Neden Tek Paket?

Sektörümüzde kafa karıştıran, tüketici ihtiyaçlarından çok servis sağlayıcılarının işine gelen, kullanıcının cebinden çıkan parayı artıran bir sürü paket bulunuyor. 25 GB AKN, 8 Mbps hız şu fiyata; AKN yok ama 75 GB sonrası kotalı 16 Mbps hız bu fiyata gibi yüzlerce paket değişik fiyatlarla sunuluyor. Doğal olarak müşteriler de hangi paketi almaları gerektiğine kolay kolay karar veremiyor. Biz sektörümüzdeki bu hastalığa bir dur dedik ve bireysel pazardaki paket sayımızı teke düşürdük. Amaç kafalar karışmasın:)