Ağ teknolojileri alanındaki firmalardan Zyxel, en iddialı modemlerinden VMG3925-B10B ile anne babaların korkulu rüyası olan; sakıncalı içeriklere duvar örüyor. Ürünün ebeveyn kontrol özeliği sayesinde evde internet kullanımı kolayca planlanıyor ve zararlı içeriğe karşı koruma sağlanıyor.

Okulların açılmasının ardından evde internet kullanımının artığını gözlemlediklerini ve ailelerin ebeveyn kontrol özelliği ile ilgili ek bilgi almak için çağrı merkezini sıkça aradıklarını belirten Zyxel  Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Kaan Tuncer “Günümüzde öğrenciler ev ödevlerini yaparken internetten her zamankinden daha çok faydalanıyor. Bu da bilgisayar başında geçirilen zamanın artmasına neden oluyor. Bu noktada velilerin ortak sorunu; sakıncalı içeriklere erişim. Son dönemde çağrı merkezimize konuyla ilgili sıkça soru geliyor. Biz de ürünlerimizdeki bu özelik hakkında anne babaları bilgilendiriyor ve onları yönlendirme çalışıyoruz” dedi.

VMG3925-B10B sayesinde ebeveynler kendileri modem arayüzünden gün ve saat ayarlaması yaparak hangi saatlerde hangi cihazın internete çıkış yapabileceğini kontrol edebiliyor. Örneğin çocuğun tableti hafta içi ebeveynin belirlediği zaman aralığında internete çıkacak şekilde ayarlanabiliyor, ebeveynlerin kendi cihazları ise internet bağlantısına devam edebiliyor. Bu teknoloji aynı zamanda kelime filtresi ile ailenin belirlediği kelime içeriğini tarayarak hiçbir şekilde o kelimeye sahip içeriğe girişe izin vermiyor.

Misafirlere özel internet

Zyxel VMG3925-B10B, kablosuz bant genişliğini yapılandırmayı ve ev ya da ofislere gelecek misafirler için izinleri önceden belirlenmiş protokoller sunmayı sağlayacak yazılımlar da ön plana çıkıyor. Bunun dışında kablosuz ağı zamanlayarak istenilen saatte açıp kapatmayı sağlayan yazılımla, kullanıcıların gece yatarken ekstra sinyale son vermek için modemi kapatmalarına gerek kalmıyor.

Yüksek performansa sahip  VMG3925-B10B kablosuz modem, sahip olduğu özellikleriyle kullanıcılara üst düzey bir internet bağlantı deneyimi vaat ediyor. VMG3925-B10B, USB portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı, bu dosyalara kablosuz yerel ağ üzerinden güvenli erişim (USB bellek veya USB sabit disk) desteği de sağlıyor.